Армения поднесе сензацията в евроквалификациите тази вечер, след като победи

...

Армения шокира Гърция в Атина

Армения сервира сензацията в евроквалификациите довечера, откакто победи с 3:2 Гърция на Олимпийския стадион в Атина. Това беше първа загуба на Гърция от този противник в историята, откакто в предходните им четири конфликта бе постигнала три победи и едно тъждество. Нещо повече - арменците не бяха вкарвали до момента гол на Гърция, а довечера означиха цели три. Карапетян даде задатък на гостите в 8-ата, а Газарян удвои задатъка в 32-ата минута. След почивката Гърция се върна в мача посредством Дзека в 54-ата, само че четвърт час преди края Барсегян удави очакванията им за поврат с трети гол. Все отново в края Фортунис върна интригата след самостоятелна акция, само че гостите удържаха успеха си. Южните ни съседи се нуждаеха от наложителна победа след провалянето с 0:3 от Италия в предходния кръг в група J, само че напрежението им пристигна допълнително. Така Армения събра 6 точки и излезе на трето място в класирането, до момента в който очакванията на гърците за присъединяване на европейското като че ли се изпариха. Елините заемат четвърто място с 4 точки, колкото има и Босна и Херцеговина.