Аржентинският шампион Бока Хуниорс записа първи успех през този сезон

...

Бока Хуниорс мачка в Копа Либертадорес

Аржентинският първенец Бока Хуниорс записа първи триумф през този сезон в Копа Либертадорес. " Генуезците ", които преди три дни завоюваха извънредно трагично своята 34-та купа на страната, още веднъж зарадваха препълнената " Ла Бомбонера ". Грандът от Буенос Айрес разруши с 3:0 колумбийците от Индепендиенте Меделин в мач от втория кръг на груповата фаза на шампионата.
¡Los goles de #Boca desde adentro! pic.twitter.com/CarjOdaavx
— Boca Jrs. Oficial (@BocaJrsOficial) March 11, 2020

Бившият състезател на Бенфика и Атлетико (Мадрид) Едуардо Салвио беше воин за " жълто-сините ", откакто означи първите две попадения. Той бе прецизен в 35-ата минута с глава и в 57-ата минута. Третият гол беше дело на Емануел Райносо, който се разписа след ужасно осъществяване на директен свободен изстрел, в 82-ата минута. Домакините започнаха мача в чудесно въодушевление след празненствата за следващия си трофей в Аржентина, само че гостите, които бяха подкрепяни от към 4000 почитатели, не бяха пристигнали примерени и даже пропуснаха няколко отлични положения за гол. 36-годишният капитан на домакините Карлос Тевес, който донесе купата преди няколко дни, опитва няколко пъти да се разпише, само че без триумф.
#Boca goleó 3-0 a @DIM_Oficial con un doblete del Toto Salvio y una pintura de Bebelo Reynoso.

Все отново след прекрасен пробив на Фабра, Салвио с глава даде задатък на момчетата на Мигел Русо. През втората част домакините тотално надиграха колумбийците, които можеха да получат и повече голове във вратата си. Така Бока към този момент има четири точки в група " Н ", откакто преди седмица приключи 1:1 в гостуването си на Каракас. Лидер в групата е Либертад от Парагвай с цялостен актив от шест точки, който приема " генуезците " в идващия кръг след седмица.

Копа Либертадорес 2 кръг, сряда 11 март  Бока Хуниорс 3:0краен резулат  Индепендиенте Меделин