Аржентина успя да се класира за полуфиналите на Мондиала в

...

Аржентина пребори Нидерландия след уникална драма с дузпи

Аржентина съумя да се класира за полуфиналите на Мондиала в Катар. Аржентинците победиха след дузпи. Редовното време беше извънредно трагично и първо Молина, а по-късно Меси от дузпа дадоха страховит задатък за Аржентина. След това обаче с два гола на Вегхорст в 83-та минута и в последните секунди на постоянното време мачът влезе в продължения. В тях нямаше голове, а Аржентина завоюва с дузпи след 4:3.
Прочетете още
В 35-та минута Лионел Меси пусна пас към Науел Молина, който чукна топката около Ноперт за 1:0.

В 73-та минута Аржентина получи дузпа за нарушаване против Меси. Именно Меси съумя да осъществя наказателния удар за 2:0.

Нидерландия обаче не се отхвърли и в 83-та минута, когато Берхаус центрира в наказателното поле и Вегхорст прати топката с глава във вратата за 2:1.

В последните секунди на постоянното време Нидерландия получи фаул на границата на наказателното поле. Теун Коопмайнерс изненада всички и подаде към Вут Вегхорст, който от близко осъществя за 2:2.

В последните секунди на продълженията Енцо Фернандес насочи рисков удар, само че ударът срещна гредата.

Аржентина стартира съвършено при дузпите Меси и Паредес вкараха, а ван Дайк и Бергхаус пропуснаха за Нидерландия. Коопмайнерс и Монтиел не пропуснаха при третите осъществявания, а Фернандес пропусна за Аржентина, а Вегхорст осъществя. При решаващите последни дузпи Де Йонг вкара, само че това направи и Лаутаро Мартинес и по този начин след 4:3 при дузпите Аржентина се класира за полуфиналите.

На полуфиналите Аржентина ще срещне Хърватия.

Нидерландия:  Андриес Ноперт, Нейтън Аке, Върджил ван Дайк, Юриен Тимбер, Дейли Блинд (Люк де Йонг 64 мин.), Френки де Йонг, Мартен де Роон (Теун Коопмайнерс 46 мин.), Дензел Дъмфрис, Коди Гакпо (Ноа Ланг 113 мин.) , Стивън Бергвайн (Стивън Бергхаус 46 мин.), Мемфис Депай (Вут Вегхорст 78 мин.)

Аржентина:  Емилиано Мартинес, Маркос Акуня, Лисандро Мартинес (Анхел ди Мария 112 мин.), Николас Отаменди, Кристиан Ромеро, Науел Молина (Гонсало Монтиел 106 мин.), Родриго де Паул (Леандро Паредес 66 мин.), Енцо Фернандес, Алексис Макалистър, Лионел Меси, Хулиан Алварес (Лаутаро Мартинес 82 мин.)
Източник: trafficnews.bg