Аржентина победи с 2:0 Полша и двата отбора излязоха от

...

Аржентина спечели група С с победа над Полша, европейците също продължават на осминафинал

Аржентина победи с 2:0 Полша и двата тима излязоха от група " С " на Световното състезание по футбол. Южноамериканците заеха първото място с шест точки и две повече от поляците, които се класират пред мексиканците с по-добра голова разлика, съобщи Българска телеграфна агенция.

Мексико надделя с 2:1 Саудитска Арабия в другия мач и отпада с един позволен гол повече.

Аржентина имаше тотално предимство през първото полувреме на " Стейдиъм 974 ", което обаче приключи при нулево тъждество. Основна заслуга за това имаше полският вратар Войчех Шчесни, който отрази дузпа на Лионел Меси в 39-ата минута, а редица други удари не попаднаха в задачата.

Поляците нямаха този шанс при започване на второто полувреме, когато Аржентина трансформира превъзходството си в действителна преднина. Нахуел Молина получи топката на дясното крило още в първата офанзива и изпрати невисок пас към дузпата, където Алексис Мак Алистър я засече диагонално в десния ъгъл на Шчесни за 1:0..

Аржентина продължи да управлява напълно играта и вкара за повторно в 68-та минута. Той получи пас в наказателното поле от Енцо Фернандес и преодоля Шчесни с топовен шут от упор.

Полша по този начин и не се съвзе до края на мача, само че не получи повече голове. В добавеното време Николас Талиафико се откъсна самичък против Шчесни и го преодоля, само че Якуб Кивиор съумя да почисти топката пред голлинията. В същото време Мексико позволи попадение против Саудитска Арабия и двата тима отпаднаха от Мондиала.

Така Полша ще стартира елиминациите против международния първенец Франция, а Аржентина ще срещне Австралия.

Световно състезание по футбол, мач от група " С " сред тимовете на Полша и Аржентина:

Полша - Аржентина - 0:2 (0:0)

голмайстори: 0:1 Алексис Мак Алистър 46, 0:2 Хулиан Алварес 68

пропусната дузпа: Лионел Меси 39 (Аржентина)

стадион: " Стейдиъм 974 ", Доха
основен арбитър: Дани Маккели (Нидерландия)