Аржентина беше шокирана в началото на Мондиала! Един от фаворитите

...

Първата голяма бомба на Мондиала е факт! Саудитска Арабия шокира Аржентина

Аржентина беше шокирана при започване на Мондиала! Един от любимците на Световното състезание загуби от считания за един от най-слаби тимове на шампионата - Саудитска Арабия. Саудитците победиха с 2:1 след цялостен поврат. Меси откри от дузпа в 10-та минута, само че през второто полувреме Саудитска Арабия направи цялостен поврат. Първо Салех Ал-Шехри изравни, а Салем Ал-Давсари направи цялостен поврат и шокира света на футбола.
Прочетете още
Аржентинците стартираха стремително и още във втората минута Меси можеше да вкара, само че ударът му беше избавен от вратаря на саудитците.

В 10-та минута Аржентина получи дузпа за нарушаване против Родриго де Пол. Меси не сгреши от бялата точка и поведе напред аржентинците - 1:0.

В 23-та минута Меси всара втори гол, само че той беше анулиран поради засада.

Само три по-късно Лаутаро Мартинес беше изведен добре и трансферира вратаря на Саудитска Арабия, само че попадението още веднъж беше анулирано поради засада.

В 35-та минута трети гол на Аржентина беше анулиран поради засада. Меси изведе Лаутаро Мартинес и той вкара, само че голът още веднъж беше анулиран.

Катарците изравниха още при започване на втората част в 48-та минута, когато Ферас Ал-Бурайкан подаде към Салех Ал-Шехри, който съумя да изравни след първия прецизен удар за Саудитска Арабия - 1:1.

Това обаче не беше всичко, а още в 53-та минута саудитците направиха и цялостен поврат. Салем Ал-Давсари със страховит удар не остави никакви шансове на Мартинес за шокиращото 1:2.

В 63-та минута аржентинците изпуснаха страхотна опция да изравнят, откакто Талияфико стреля от близко след съществено безредие, само че Ал-Уваис съумя да избие.

В 72-та минута Ди Мария стреля, само че ударът му беше избавен от Ал-Уваис.

Аржентина стигна до най-чистото си състояние през втората част в добавеното време, когато Хулиан Алварес стреля, само че бранител на саудитците съумя да избие с глава.

В последните секунди Алварес стреля с глава, само че вратарят на Саудитска Арабия съумя да улови.

По-късно през днешния ден е вторият мач от групата сред Мексико и Полша.

Аржентина:  Емилиано Мартинес, Никалас Талияфико (Маркус Акуня 71 мин.), Кристиан Ромеро (Лисандро Мартинес 59 мин.), Николас Отаменди, Науел Молина, Леандро Паредес (Енцо Фернандес 59 мин.), Родриго де Пол, Лионел Меси, Анхел ди Мария, Алехандро Гомес (Хулиан Алварес 59 мин.), Лаутаро Мартинес

Саудитска Арабия:  Мохамед Ал-Уваис, Ясер Ал-Шахрани (Мохамед Ал-Бурайк 90+9 мин.), Али Ал-Булеахи, Сауд Абулхамид, Хасан Ал-Тамбакти, Абдулела Ал-Малки, Салем Ал-Давсари, Салех Ал-Шехри (Султан Ал-Ганам 78 мин.), Мохамед Кано, Салман Ал-Фарадж, Науаф Ал-Абид (Абдула Ар-Амри 89 мин.), Ферас Ал-Брикан (Хайтам Асири 89 мин.)
Източник: trafficnews.bg