Арда и Черно море не успяха да се победят в

...

Арда и Черно море не успяха да се победят в Кърджали

Арда и Черно море не съумяха да се победят в доста забавен дуел от 29-ия кръг на efbet Лига, след който отборът от Кърджали остава на 8-о място с 41 точки на сметката си, до момента в който варненци събраха 50 точки, които им отреждат 5-а позиция.

" Моряците " поведоха в резултата в 35-ата минута, когато Мишаел Алвес вкара с доста хубав удар след подаване на Александър Василев. Шест минути след началото на второто полувреме Радослав Цонев изведе Ел Мами Тетах самичък против вратаря и крилото изравни резултата с удар с левия крайник. Арда стигна до цялостен поврат в 56-ата минута, когато Абубакар Тунгара и Ласана Ндиайе разиграха добре пред наказателното поле и вторият пусна топката към Тетах, който с удар по земя вкара втория си гол в мача. В 82-ата минута Арда остана с 10 души на терена след жестоко нарешение на Умар Сако против Едгар Пачеко. Черно море стигна до изравнително попадение в първата минута от добавеното време, когато Матеус Ферейра засече центриране отляво на Александър Василев, написа Dsport.

Първите 15-ина минути на " Арена Арда " минаха при умерено движение, като и двата тима избраха да играят на несъмнено, с цел да не основават главоболия за вратарите си. Домакините бяха по-активни, само че по този начин и не успяваха да слагат напрегнат Иван Дюлгеров и отбраната пред него.

Десет минути преди края на постоянното време гостите направиха добра офанзива по лявото крило. Александър Василев проби към центъра и подаде топката към Мишаел Алвес, който бе в наказателното поле. Тази крилото на варненци си освободи място за изстрел и с хубав удар порази вратата на Анатолий Господинов.

В 40-ата минута съдията Станимир Тренчев прибегна до помощта на ВАР, с цел да реши дали да покаже червен картон на Пламен Кпачунов за нарушаване против Атанас Илиев. Реферът реши, че бранителят не е бил финален в отбраната на домакините и нарушаването му не би трябвало да бъде осъдено с изпъждане.

Арда имаше страховит късмет в 43-ата минута. Ласана Ндайе центрира отляво. В наказателното поле Ел Мами Тетах опита удар, който обаче стана подаване към Абубакар Тунгара, само че ударът му с глава бе доста сложен и прати топката настрана от вратата.

В първата минута на добавеното време Арда можеше да изравни, откакто Ел Мами Тетах открадна топката на границата на наказателното поле и я пусна в наказателното поле. Там Станислав Иванов преодоля вратаря Дюлгеров, само че при опита да прати топката в мрежата, Росен Стефанов почисти топката пред голлинията.

Така първата част приключи с преимущество на отбора от Варна.

Арда потегли въодушевено след подновяването на играта и по-добрата игра на отбора от Кърджали даде резултат в 51-ата минута.

Тогава Радослав Цонев изведе Ел Мами Тетах на дясното крило. Той нахлу в наказателното поле и с добре ориентиран удар с левия крайник порази вратата на Черно море.

Този гол даде подтик на хората на Александър Тунчев и пет минути след първи гол, те вкараха втори. Тунгара и Ндиайе разиграха бързо топката пред наказателното поле. Ндиайе пусна топката към присъединилия се отдясно Ел Мами Тетах, който бе оставен напълно самичък в наказателното поле и вкара гол.

В 62-ата минута бранителите на Арда изпуснаха Атанас Илиев, който засече центриране от десния фланг, само че Господинов плонжира и избави.

Двадесет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Умар Сако влезе остро в краката на Едгар Пачеко. Това се случи пред погледа на Станимир Тренчев, който незабавно сподели червен картон на бранителя и по този начин Арда остана с човек по-малко на терена.

Неравенството при хората на терена даде резултат в 91-ата минута. Александър Василев центрира отляво, а в наказателното поле един от играчите на варненци пропусна топката. Зад него бе Матеус Ферейра, който си спря топката и от десетина метра я прати в мрежата за 2:2.

В останалата част от продължението гостите пробваха на собствен ред да стигнат до поврат, само че домакините съумяха да устоят на финалния напън и по този начин двата тима поделиха точките.

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара (75` - 77. Илия Юруков), 17. Иван Коконов (К), 18. Ласана Ндиайе (74` - 9. Преслав Боруков), 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 26. Ел Мами Тетах (69` - 10. Светослав Ковачев), 99. Станислав Иванов (84` - 27. Керимджан Игнатов)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов (К), 77. Стефан Велев, 33. Мишаел Алвес (70` - 35. Арлинд Дакай), 11. Алекс Фернандес (77` - 10. Велислав Василев), 8. Мазир Сула (81` - 7. Матеус Ферейра), 9. Атанас Илиев (70` - 23. Едгар Пачеко)
Източник: petel.bg