АПОЕЛ Никозия спечели шеста поредна шампионска титла и общо рекордна

...

АПОЕЛ и Живко Миланов вдигнаха титлата в Кипър за шести пореден път

АПОЕЛ Никозия завоюва шеста поредна шампионска купа и общо рекордна 27-а в кипърското футболно състезание след трагичен поврат с 2:1 против гостуващия Анортозис в последния кръг от шампионата.

След триумфа възпитаниците на португалския познавач Бруно Балтазар към този момент са недостижими на върха с 86 точки, с 4 точки пред Аполон Лимасол, който на следващия ден приключва акцията с посещение на Омония (Никозия). Българският бранител Живко Миланов не игра за домакините. Той беше изваден от картотеките за пролетния полусезон поради контузия.

Живко Миланов още веднъж тренира с АПОЕЛ

Бранителят обаче няма право да играе до края на сезона

Друг българин Владимир Гаджев пък остана запаса в състава на Анортозис, който откри резултата посредством испанеца Мигел Паланка в средата на първото полувреме. Емилио Нсуе изравни малко преди почивката, а две минути преди края бенинският нападател Микаел Поте вкара за 2:1 и подсигурява купата за АПОЕЛ.

Аполон остава със сребърните медали, а Анортозис приключва с 69 точки и заслужи бронзовите оценки.