Антоан Гечев е бил преди това зам.-шеф на Служба Военно

...
Антоан Гечев е бил преди това зам.-шеф на Служба Военно
Коментари Харесай

Предложен от Радев пое за втори мандат Държавна агенция „Разузнаване“

Антоан Гечев е бил преди този момент зам.-шеф на Служба " Военно разузнаване " до 2019 година, а по-късно боен аташе в Рим, татко му е работил за руското военно разузнаване от Вашингтон в годините на Студената война 

Народното събрание избра за втори 5-годишен мандат Антоан Гечев за ръководител на Държавна организация " Разузнаване ". Против кандидатурата му, препоръчана от " Прогресивна България " гласоподаваха единствено депутатите от Демократична България.

Гласуваха общо 162 депутати, " за " бяха 147 народни представители, " срещу " - 14, " въздържал " се - 1.

За първия си мандат Гечев бе препоръчан персонално от тогавашния президент Румен Радев. Антоан Любомиров Гечев. Роден е на 13 септември 1969 година в Ямбол. Преди да заеме значимия пост в ДАР е бил зам.-шеф на Служба " Военно разузнаване " до 2019 година, а по-късно боен аташе в Рим.

Антоан Гечев произлиза от прокомунистически жанр - дядото и бабата по бащина линия са били ятаци на партизаните, а баба му е приета за АБПФК след 09.09.44 година

Не по-малко любопитна е и биографията на бащата на новоизбрания началник на разузнаването. Любомир Гечев при започване на 80-те години на предишния век е бил на задача в американската столица Вашингтон като чиновник на Разузнавателно управление на Министерството на нар и част от резидентурата ни в Съединени американски щати, разкрива в свое проучване политологът Антон Тодоров. От кадровото му досие излиза наяве, че огромна част от добитата шпионска информация е била предопределена за руското ГРУ.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР