Ансамбълът ни по художествена гимнастика завърши на шесто място във

...

Шесто място за ансамбъла на топки и въжета

Ансамбълът ни по художествена гимнастика приключи на шесто място във финала на топки и въжета на международното състезание по художествена гимнастика в София. Отборът ни в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова и Стефани Кирякова позволи грешки и получи 20.750.

Шампион на уреда стана ансамбълът на Италия с 22.550. Втори са рускините с 22.200, а бронзът е за Украйна с 21.400.
Ансамбълът е международен първенец на обръчи Грациите се окичиха с първо злато в София
С финала на три топки и две въжета завърши 36-ото международно състезание. България приключва с общо три медала. Ансамбълът завоюва купата на пет обръча и остана с бронз и олимпийска квота в многобоя.

Индивидуалните ни гимнастички Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн пък се пребориха за сребро в отборната конкуренция при дамите.
Източник: btvnovinite.bg