Английският футболен гранд Челси спечели изразителна победа с 5:0 срещу

...

Челси и Арсенал спечелиха контролите си в САЩ с по 5:0

Английският футболен гранд Челси завоюва изразителна победа с 5:0 против Рексъм в неофициалния дебют на новия управител на " сините " Маурисио Почетино. Двата отбора се срещнаха в Чапъл, Северна Каролина, на старта на американското си турне.

Нидерландският юношески национал Иан Матисен заби два гола за Челси през първото полувреме, а в последните десетина минути на мача точни за " сините " бяха Конър Галахър, Кристофър Нкунку и Бен Чилуел.

Двубоят бе изгледан от 50 596 души на " Кенан Мемориал Стейдиъм ".

Почетино стартира с пробен състав, от който отсъстваха футболисти като Енцо Фернандес, Михайло Мудрик и Нони Мадуеке. Мало Густо, Андрей Сантош, Диего Морейра и Николас Джаксън пък записаха дебюти за състава на Почетино, който стартира кариерата си в Челси с групировка 4-3-3.

" Доволен съм от държанието на момчетата. Сега е времето да го вършат, защото занапред би трябвало привикват със стила ни на игра и да навлизат в кондиция. Доволен съм от представянето им през днешния ден ", съобщи Почетино, представен от ESPN.

Арсенал победи тима на звездите на Американската футболна лига МЛС с 5:0 в другарски мач. Срещата се организира на стадион " Ауди Фийлд " във Вашингтон.

В 5-ата минута нападателят Габриел Жезус откри резултата. В средата на първото полувреме Леандро Тросар означи втори гол, а незабавно след почивката халфът Жоржиньо осъществя дузпа.

В края на срещата голове означиха Мартинели и Кай Хаверц.

Арсенал ще се изправи против Манчестър Юнайтед в идващия си другарски мач. Срещата ще се състои на 23 юли.