Англия е шампионът по премии на UEFA EURO 2020. Футболната

...

Англичаните прибират най-тлъсти премии при триумф на UEFA EURO 2020

Англия е първенецът по награди на UEFA EURO 2020. Футболната асоциация на Острова ще изплати бонуси в размер на 540 000 евро на човек, в случай че „ трите лъва “ съумеят да побеждават с европейската купа.

На второ място по благотворителност са футболните шефове на Белгия, които са подсигурили на „ алените дяволи “ по 435 000 евро
бонус. Третата позиция си поделят Германия и Испания с по 400 000 евро. Следва Франция с 340 000 евро на човек.

От огромните футболни народи на континента най-скромният награден фонд дават в Италия и Нидерландия. „ Адзурите “ ще приберат по 250 000 евро при победа на финала, а „ лалетата “ по 200 000 евро.

Любопитно е, че „ Скуадрата “ контракти наградите си, откакто тимът към този момент се бе класирал за етапа на директните елиминации. Това стана на траяли десетина минути диалози сред шефовете на локалната футболна федерация и двамата „ синдикални водачи “ на националите - „ старите пушки “ Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи. Ако се окичат със сребърни медали, избраниците на Роберто Манчини ще се разпишат против 200 000 евро, а за отпадане на 1/2-финал, ставката е 150 000 евро.

За първи път националите ще бъдат поощрени и за класиране на 1/4-финалите - по 80 000 евро. Според медиите последната сделка е плод на неприятния спомен от Евро 2016. Тогава „ адзурите “ бяха спрени на четвъртфиналите от Германия с дузпи и се завърнаха вкъщи с празни джобове.