Андреа Яноне със Suzuki оглави първата тренировка от състезателния уикенд

...

Яноне оглави първата тренировка от последния кръг в MotoGP

Андреа Яноне със Suzuki оглави първата подготовка от спортния уикенд на MotoGP във Валенсия в самия завършек на 45-минутната сесия на " Рикардо Тормо ". Италианецът записа обиколка за 1:31.045 минути със софт гуми, на 0.312 секунди пред втория Джак Милър.

Сателитният водач на Honda смъкна Маркес от първата позиция 15 минути преди финала на тренировката, само че малко по-късно катастрофира и не съумя да направи задоволително мощна офанзива в последните две обиколки. Трети изненадващо се подреди Пол Еспергаро с КТМ, а двамата кандидати за международната купа Андреа Довициозо и Марк Маркес останаха четвърти и пети.

He may lead the way but @jackmilleraus has crashed out of #MotoGP FP1 #ValenciaGP pic.twitter.com/E42onPS4dq
— MotoGP™ (@MotoGP) 10 November 2017
Маверик Винялес бе най-бързият с Yamaha на шеста позиция, а зад него остана Зарко, до момента в който съотборникът му Валентино Роси завърши 18-и от общо 25 водачи – на 1.4 секунди зад Яноне.

That was close @polespargaro runs @marcmarquez93 high and wide!#ValenciaGP pic.twitter.com/pW0wVxHYfy
Световният първенец за сезон 2017 ще стане явен в неделя във Валенсия, като на Марк Маркес са му нужни единствено пет точки, с цел да отбрани миналогодишната си купа (финиширане в топ 11).

ГРАФИК ЗА ГП НА ВАЛЕНСИЯ
Гледайте онлайн всички стартове от сезон 2017 в MotoGP по Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2 Снимка: ©Getty Images