Нов кръг преговори: САЩ и Иран ще се срещнат в Пакистан под заплахата от тотална война
Американският президент Доналд Тръмп разгласи, че американски представители отиват в Пакистан за идващ кръг от договаряния с Иран, който ще се организира в понеделник, 20 април. Той разгласи това в обществената си мрежа Truth Social, предава " Фокус ".
Американският президент упрекна Иран в нарушение на споразуменията за преустановяване на огъня, акцентирайки вчерашните офанзиви против френски и английски кораби.
Тръмп съобщи, че " Иран оказва помощ на Вашингтон, като блокира Ормузкия пролив ", тъй като съгласно него Техеран губи по 500 милиона $ дневно поради това, до момента в който Съединените щати " не губят нищо ".
" Съединените щати нямат какво да губят. Всъщност доста кораби в този момент се насочат към Съединени американски щати, Тексас, Луизиана и Аляска, с цел да се заредят, с помощта на Корпуса на гвардейците на ислямската гражданска война (КГИР), който постоянно желае да бъде " готиният вид! ", написа той.
Тръмп прибягна и до поредна опасност към Иран. Той съобщи, че в случай че страната не се съгласи на спокойно съглашение, Съединени американски щати ще нападат всички ирански електроцентрали и мостове.
" Предлагаме доста обективна и рационална СДЕЛКА и се надявам, че ще я одобряват, тъй като в случай че не, Съединените щати ще унищожат всяка електроцентрала и всеки мост в Иран. КРАЙ НА Г-Н ДОБЪР! Те ще паднат бързо, ще паднат елементарно ", написа Тръмп.
По-рано президентът на Съединени американски щати съобщи, че може да не удължи краткотрайното преустановяване на огъня сред Съединени американски щати и Иран, в случай че договарянията не доведат до дефинитивно съглашение за преустановяване на огъня до сряда.
Припомняме, че на 18 април Иран още веднъж затвори Ормузкия пролив, който е сериозен за износа на нефт от страните от Персийския залив, обяснявайки това с обстоятелството, че Съединени американски щати не са вдигнали блокадата на своите пристанища.
На 17 април иранският външен министър Абас Арагчи съобщи, че според изискванията на прекратяването на огъня в Ливан, прекосяването на всички търговски кораби през Ормузкия пролив е оповестено за изцяло отворено за периода на прекратяването на огъня.
Въпреки това, президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп, в отговор на това известие, съобщи, че блокадата на иранските пристанища " ще остане в цялостна мощ, до момента в който съглашението сред Съединени американски щати и Иран не бъде изпълнено на 100% ".




