Американският фармацевтичен гигант Pfizer и германският му партньор BioNTech подадоха

...
Американският фармацевтичен гигант Pfizer и германският му партньор BioNTech подадоха
Коментари Харесай

Производител на ваксина иска да я ползва при деца

Американският фармацевтичен колос Pfizer и немският му сътрудник BioNTech подадоха на 30 април заявление в Европейската организация по медикаментите (ЕМА) да позволи използването на тяхната ваксина против ковид при малолетните лица на възраст сред 12 и 15 години в Европейския съюз. Подобно желаете двете компании внесоха по-рано през април и в американския лекарствен регулатор.

Заявките се основават на позитивни данни от клинични тествания, в които са взели участие 2260 души на възраст сред 12 и 15 години. Препаратът е бил сполучлив в 100% от случаите.

Ваксината на Pfizer/BioNTech към този момент е позволена за използване на хора от 16 години нагоре в Европейски Съюз и Съединени американски щати.

Очаква се американските здравни управляващи да разрешат доникъде на месец май използването на препарата при малолетни сред 12- и 15-годишна възраст.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР