Американската компания Фрийпорт-Макморан“ (Freeport-McMoRan) съобщи, че временно е спряла операциите

...
Американската компания Фрийпорт-Макморан“ (Freeport-McMoRan) съобщи, че временно е спряла операциите
Коментари Харесай

Свлачище блокира достъпа до мина в Индонезия, 7 работници са под земята

Американската компания „ Фрийпорт-Макморан “ (Freeport-McMoRan) заяви, че краткотрайно е спряла интервенциите в мината „ Грасберг “ (Grasberg) в Индонезия, откакто свлачище блокира достъпа до елементи от нея и остави подземен седем служащи, съобщи " Ройтерс ".

Инцидентът е станал късно нощес в един от петте индустриални блока в подземната мина „ Грасберг “ в Централна Папуа, прецизираха от компанията.

Местонахождението на седемте служащи е известно и се счита, че те са в сигурност, оповестиха от „ Фрийпорт-Макморан “. Спасителните екипи работят по почистване на обекта и бързата им евакуация.

Министърът на енергетиката и минералните запаси на Индонезия Бахлил Лахадалия съобщи през днешния ден, че неговият екип ще посети региона, след което ще даде настояща информация по отношение на случая.

„ Фрийпорт-Макморан “ експлоатира индонезийската мина „ Грасберг “, една от най-големите в света за рандеман на злато и мед.

Компанията чака тази година производството ѝ на меден концентрат в Индонезия да доближи 2,964 милиона тона.

 
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР