Американката Винъс Уилямс се класира за полуфиналите на Уимбълдън за

...

Винъс Уилямс се класира за 10-ия си полуфинал на "Уимбълдън"

Американката Винъс Уилямс се класира за полуфиналите на " Уимбълдън " за 10-и път в кариерата си, откакто победи шампионката от " Ролан Гарос " Елена Остапенко с 6-3, 7-5 в своя мач номер 100 в " Ол Ингланд Клъб ", оповестява БГНЕС.

20-годишната Остапенко бе в серия от 11 следващи победи в шампионати от Големия шлем, само че във вторник бе надиграна от 17 години по-възрастната от нея Уилямс.

5-кратната шампионка стартира с ранен пробив и дръпна с 3-0, след което взимаше подаванията си, с цел да затвори първия сет.

Във втората част Винъс още веднъж стигна до ранен пробив, само че този път латвийката съумя да изравни.

Остапенко имаше късмет даже да поведе с пробив, само че го пропусна, след което се разколеба и загуби подаването си. Уилямс затвори мача на личен сервис след час и 13 минути игра.

За място на финала американската ще спори с победителката от дуела сред международната номер 2 Симона Халеп и вярата на домакините Джоана Конта.

Източник: cross.bg