Амбициите на Ливърпул за титлата претърпяха неуспех в неделя, когато

...

Ливърпул повтаря позната грешка, докато Юрген Клоп понася огромен удар за титлата

Амбициите на Ливърпул за купата претърпяха крах в неделя, когато алените бяха победени с 1-0 от Кристъл Палас на Анфийлд.

Хората на Юрген Клоп сътвориха голям брой положения в хода на мача, само че голът на Еберечи Езе в 14-ата минута беше задоволителен, с цел да раздели двата тима. Играчите на Ливърпул изглеждаха унили през целия работен ден и защото Червените и Арсенал изгубиха в един и същи ден, инерцията е твърдо при водачите в лигата и настоящия първенец Манчестър Сити.

От позиция на Ливърпул провалянето от Палас акцентира една фрапантен проблем, който може да коства на Клоп баснословен край и втора купа във Висшата лига. Завършването на Езе отблизо разстояние беше седмият гол, позволен от Червените в границите на първите 15 минути от мач през този сезон.

За да влошат нещата, Ливърпул също означиха втория минимален брой голове през този интервал времева рамка. Само последният Шефилд Юнайтед може да се похвали с по-лош връх, когато става дума за първите 15 ми...