Александър Зверев постигна страхотен обрат, за да спечели втория си

...

Страхотен обрат класира Зверев на 1/16-финалите в Ролан Гарос

Александър Зверев реализира страховит поврат, с цел да завоюва втория си мач от тенис шампионата от Големия шлем - Ролан Гарос. Германецът победи Себастиан Баес с 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5.

В първата част аржентинският тенисист проби своя конкурент при първата си опция. След нов пробив съумя да поведе в сетовете. Втората част стартира с нови два пробива за 21-годишният играч. Зверев съумя да върне един пробив, само че още веднъж загуби сета.

Поставеният под №3 в международната класация заигра надалеч по-убедително и след два пробива в третата част съумя да понижи пасива си в сетовете. 25-годишният състезател осъществя още два пробива в четвъртия сет, с цел да изпрати мача в пета решителна част.

СебастианБаес поведе с 4:2 след пробив, само че №3 в схемата на шампионата незабавно върна пробива. Световният №36 в света имаше опцията да реализира сензацията на шампионата и да отстрани Зверев, само че пропусна мачбол. Германецът проби противника си и постави точка на разногласието с първия си мачбол след 3 часа и 39 минути игра.

Over three hours in
— Roland-Garros (@rolandgarros)

В петсетовите си конфликти в конкуренцията 25-годишният тенисист има осем победи и една загуба.

На 1/16-финалите от конкуренцията Александър Зверев ще срещне спечелилия от дуела сред Брендън Накашима и Талон Грикспоор.