Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Лазаров на четвъртфинал в Австрия

Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в Крамзах (Австрия) с награден фонд 15 хиляди $. Лазаров победи поставения под номер 8 Давид Пихлер (Австрия) с 2:6, 7:5, 6:1 за 2:07 часа. Българинът загуби първия сет, само че направи решителен пробив в 12-ия гейм на втората част и изравни резултата. В третия сет Лазаров доминираше, взе първите пет следващи гейма и без проблеми затвори мача.
Българинът си обезпечи 2 точки за международната класация и 292 $, а идващият му противник ще бъде Йоханнес Хартейс (Германия). В шампионата на двойки Лазаров и Калин Манда от Румъния ще играят на четвъртфиналите по-късно през днешния ден против водачите в схемата Едуардо Дишингер и Кайо Силва от Бразилия.