Актуалният носител на ФА Къп Лестър започна успешно защитата на

...

Лестър даде да се разбере, че ще защитава трофея си от миналата година със зъби и нокти

Актуалният притежател на ФА Къп Лестър стартира сполучливо отбраната на трофея, откакто разруши с 4:1 Уотфорд на " Кингс Пауър Стейдиъм " в дуел от третия кръг на конкуренцията.

Брендън Роджърс и Клаудио Раниери бяха създали надлежно девет и седем промени. Младият Люис Брънт дебютира за първия тим на Лестър. Заради многото травми и играчи, които отпътуваха за присъединяване в Купата на Африка, Роджърс съумя да събере единствено седем запаси, които да останат на пейката. Джеймс Морс дебютира за Уотфорд.

Домакините започнаха мощно и взеха задатък от два гола до 25-ата минута. Юри Тилеманс откри резултата в 7-ата минута, когато осъществя дузпа, отсъдена за нарушаване против Вестергор, който бе повален при едно центриране от корнер пред вратата на гостите. Даниел Бахман улови ъгъл, само че не съумя да спре удара на Тилеманс - 1:0. В 25-ата минута домакините проведоха страхотна офанзива, която Мадисън приключи с елегантно копване над Бахман за 2:0.

Само две минути по-късно обаче Уотфорд се върна в мача с гол на Жоао Педро, който трансферира Дани Уорд. До почивката " стършелите " заиграха много по-добре, само че не съумяха да стигнат до изравнителен гол.

Харви Барнс усили преднината на Лестър в 54-тата минута, откакто получи извеждащ пас от Луукман. Първоначално бе маркирана засада, само че след намесата на ВАР попадението бе зачетено.

Малко по-късно дуелът бе пресечен за няколко минути поради проблеми с осветлението на " Кинг Пауър Стейдиъм ". След тази пауза Уотфорд изглеждаше по-добре. Хубав удар на Жоао Педро обаче срещна гредата и гостите не съумяха да понижат.

Пет минути преди края Марк Олбрайтън оформи крайния резултат, откакто получи от Мадисън и стреля около стража на гостите.
Източник: fakti.bg