Акциите на базираната в Дъблин група за опаковки Smurfit Kappa

...
Акциите на базираната в Дъблин група за опаковки Smurfit Kappa
Коментари Харесай

Акциите на гиганта Smurf Kappa, който купува трети завод в България, потънаха

Акциите на основаната в Дъблин група за опаковки Smurfit Kappa паднаха с 11% при отварянето на пазара във вторник в Лондон, откакто компанията разгласи, че се слива с американската WestRock.

Плановете са да бъде образувана Smurfit WestRock — която ще бъде една от най-големите компании за опаковки в света.

Припомняме, че единствено преди няколко дни стана ясно, че Smurfit Kappa ще купи трети цех в България. Компанията се е насочила към част от бизнеса на шуменската „ Артемис “.
 https://www.economic.bg/bg/a/view/irlandskata-smurfit-kappa-kupuva-treti-zavod-v-bylgarija Ирландската Smurfit Kappa купува трети цех в България
Винаги сме казвали, че имаме доста огромна празнота в нашето портфолио, тъй като не сме участвали в Съединените щати. Търсихме в продължение на доста години метод, по който да навлезем на американския пазар, тъй че да възнаградим нашите акционери в дълготраен проект “, сподели основният изпълнителен шеф на Smurfit Kappa Тони Смърфит, който ще застане отпред на новата компания Smurfit WestRock, пред CNBC.

Новината за сливането на фирмите идва рано тази заран след дълги договаряния.
Източник: economic.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР