Акцентите от днешното изстрелване: “Фалкън 9 излетя в 16:00 ч.

...
Акцентите от днешното изстрелване: “Фалкън 9 излетя в 16:00 ч.
Коментари Харесай

УСПЕХ: СпейсЕкс завърши 2020-та година с безупречно излитане и кацане!

Акцентите от днешното изстрелване: “Фалкън 9 ” излетя в 16:00 ч. българско време от центъра Кенеди. Девет минути след старта първата степен на носителя извърши безупречно кацане на специфичната площадка LZ-1, намираща се на галактическия център Кейп Канаверал във Флорида.

Това бе 20-тото следващо кацане на първа степен – и сполучливата поредност е реализирана даже след загуби на две степени при започване на 2020-та! 

В космоса беше изведен разследващият сателит на Съединени американски щати NROL-108.

Статистиката за СпейсЕкс през 2020-та година е красноречива. Двадесет и шест безпроблемни полета – и имайки поради, че в една година има 12 месеца, това се равнява на около едно изстрелване един път на всеки две седмици. 

От тези 26 задачи две бяха пилотирани, като общо шестима души бяха изведени в галактическото пространство. Две от задачите бяха свързани с транспорт на товари към Международната галактическа станция. Четиринадесет изстрелвания бяха отдадени на извеждането на спътници от интернет групировката на СпейсЕкс “Старлинк ”, която ще обезпечава сателитен интернет до всяка точка от земното кълбо. Останалите полети бяха извършени за потребностите на комерсиални клиенти и на военновъздушните сили на Съединени американски щати (в това число бяха изстреляни нови GPS спътници). 

Не ще и дума – страхотна година за Мъск. И с помощта на него, страхотна година и за космонавтиката на Щатите. При това СпейсЕкс е единствено един от превозвачите в Америка. Ако прибавим и останалите, Съединени американски щати се трансформират в световен водач за 2020-та с 43 полета зад тила си. 

На второ място е Китай с 37 задачи. Едва на трето е Русия със своите 16 изстрелвания, на четвърто е Европа с 5 полета. Японците идват шести с четири излитания. Индия и Иран са с по два полета. Накрая остава Израел с един старт. 

Видеозапис от днешното изстрелване – Youtube връзка

 

Източник: cosmos.1.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР