Ако пътувахме във времето до Азия в късния среден и

...
Ако пътувахме във времето до Азия в късния среден и
Коментари Харесай

Открихме ли нов вид древни хора

Ако пътувахме във времето до Азия в късния междинен и ранния късен плейстоцен, преди към 300 000 до 50 000 години, щяхме да открием комбинация от разнообразни човешки типове - от дребния Homo luzonensis във Филипините до Homo longi (или ` човек-дракон), обитаващ мразовития климат на Северен Китай. Сега учените считат, че са разкрили нов човешки тип, който са нарекли Homo juluensis.
 Ирена Григорова - авторката на
Тайните антични послания по българските земи, които учените подминават

Невероятноте истории на авторката на " Скрито завещание " и " Мистичните пътеки на България "

Homo juluensis би бродил из горите на североизточен Китай, ловувайки коне и изработвайки принадлежности от камък. Според откривателите типът може също да е обработвал скотски кожи, с цел да оцелее.

Интересното е, че създателите на считат, че друга група ранни хора, денисовците, не са обособен тип, а членове на Homo juluensis. Останките от денисовци са много нищожни и техният генезис остава тайнствен. Според изследването сравнителните разбори на вкаменелостите на Денисован с тези на Homo juluensis демонстрират прилики в челюстите и зъбите, които допускат известно равнище на фамилна аналогия. Въпреки това, както изясняват самите откриватели, са нужни повече проучвания, с цел да се удостовери връзката.
 Снимка 693722

Това изследване добавя възходящия брой проучвания, подчертаващи разнообразието от типове в района през късния междинен и ранния късен плейстоценски интервали. Тъй като археолозите не престават да откриват нови вкаменелости и вкаменелостите на хоминини не престават да се уголемяват, сложността на човешкия живот се оказва по-голяма, в сравнение с се е предполагало до момента. В допълнение към Homo luzonensis и Homo longi, имаше Homo erectus, тип, мигрирал от Африка, и Homo floresiensis, хоминин, който живее в Индонезия и е наименуван " хобитът " с помощта на детския си растеж. Тъй като тези типове се срещат и смесват, излиза наяве, че има някаква извънкласна активност, която е оставила ДНК на антични хоминини в актуалните хора.

Изследването, довело до опцията за нов тип хоминин, Homo juluensis, зависи от в детайли изследване на вкаменелости, открити в Xujiayao и Xuchang, североизточен Китай, през 70-те години на предишния век. Останките от черепа и зъбите се счита, че са на възраст сред 200 000 и 160 000 години. Учените, участващи в изследването, споделят, че констатациите оказват помощ да се отстрани част от объркването, което е съществувало по отношение на другите типове хоминини, които са съществували в региона по това време.
 Снимка 693724

" Това проучване обяснява вкаменелости на хоминини, които са имали податливост да включват всичко, което не може елементарно да бъде отнесено към Homo erectus, Homo neanderthalensis или Homo sapiens ", сподели в изказване професор Кристофър Дж. Бае от Хавайския университет в Департамента по антропология на Маноа.

" Въпреки че започнахме този план преди няколко години, не чакахме да можем да предложим нов тип хоминин (човешки прародител) и по-късно да можем да организираме фосилите на хоминин от Азия в разнообразни групи. "
 Над 1700 антични замразени вируса открити в тибетски хладилник - ето каква информация ни дават
Над 1700 антични замразени вируса открити в тибетски хладилник - ето каква информация ни дават

Поглед към изменящия се климат на планетата

Това е вълнуващо изобретение, само че ще би трябвало да се създадат спомагателни проучвания, преди да можем да кажем сигурно, че има нов тип хоминин, който да прибавим към нашето родословие, написа IFl Science.
Източник: lifestyle.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР