Ако има похват за привличане на вниманието, който лидерът на

...
Ако има похват за привличане на вниманието, който лидерът на
Коментари Харесай

Сидеров срещу БНТ: Хроника на един предизвестен скандал

Ако има прийом за привличане на вниманието, който водачът на " Атака " и претендент за кмет на София Волен Сидеров е овладял добре в битието си на политик, това е абсурдът. Ако се наблюдава хронологията на конфликтите, които Сидеров е предизвиквал, се вижда, че инцидентно или не те нерядко са в или покрай предизборни акции.

Замесеният по-рано тази седмица в следващата му обществена акция " Референдум " (БНТ) не е първото предаване, което прекъсва поради нападателни прояви на водача на " Атака ", а държавната телевизия не за пръв път е обект на обвиняванията му в цензура, нито е първата медия, пред чиято постройка Сидеров стачкува. Тази вечер той свика последователи на партията си пред Българска национална телевизия, с цел да стачкува против цензурата, която по думите му е наложена с непозволено решение на Емил Кошлуков - генералният шеф на Българска национална телевизия разгласи, че поради абсурда в студиото на " Референдум " няма да допусне Сидеров до участия в държавната телевизия по време на акцията, без значение от подписания с " Атака " контракт за предизборната акция.

" Дневник " напомня част от свадите, които водачът на " Атака " е предизвиквал през годините.

2015 година

На 25 октомври в страната се организират локални избори. В нощта на вота, скоро след оповестяването на резултатите обаче вниманието е отклонено от тематиката за спечелилите и победените. Лидерът на " Атака " Волен Сидеров нахлу в Националната академия за театрално и кино изкуство (НАТФИЗ) в опит да се саморазправи със студенти. Акцията влезе онлайн в изборните студиа, а жители непринудено се стекоха към академията, където се наложи полицията да пази Сидеров от гнева им. В паниката водачът на " Атака " бе ударен от мъж, който бе арестуван.

Тази акция на Сидеров бе предшествана от поредност конфликти в центъра на София . Всичко стартира със скандал в клек-шоп, където водачът на " Атака " отиде под претекст, че има сигнал за продажба на цигари без бандерол. Сидеров и съпартиецът му Десислав Чуколов попречиха работата на магазинчето, а студенти от НАТФИЗ и минувачи се пробваха да ги отстранят. Последваха няколко " инспекции " на клек шопа и партийни акции под наслов " Не на дрогата " . Заради абсурда пред клек шопа Сидеров и Чуколов бяха съдени и се признаха за отговорни за нахлуване. През 2016 година те получиха присъда пробация за период от 2 години и удържане на 25% от заплатите им, като при нарушение на пробацията ги грозеше налагане на по-тежка мярка. Така проявата на Сидеров остана последният огромен скандал до момента.

2014 година

Годината минава под знака на митинги против държавното управление на Пламен Орешарски след избора на Делян Пеевски за началник на ДАНС, като на 4 октомври се организират предварителни парламентарни избори.

На 6 януари 2014 година Сидеров и депутати от " Атака " пътуват със аероплан за Варна. Лидерът на партията подвига скандал на френски посланик, а след това на летище Варна удря служител на реда и различен човек. След този случай Сидеров бе наказан за безчинство.

2013 година

През юни стартират огромните митинги след избора на Делян Пеевски за началник на ДАНС. Тогава Сидеров наскърбяваше протестиращите и сложи ултиматум - революция, в случай че няма арести за " хулиганите пред Народното събрание ". На този декор водачът на " Атака " бе сниман да отива на работа в Народното събрание с револвер. На 27 юни Сидеров и последователи на партията му блокираха Орлов мост, а по-късно той нахлу в постройката на Българска национална телевизия с обвинявания против медиите в необективно отразяване на митинга. В 42-ото Народно събрание " Атака " е четвърта политическа мощ, а така наречен " златен пръст " на Сидеров даде опция за кворум за избора на държавното управление на Пламен Орешарски (БСП и ДПС) след предварителния избор през май.

Пак през юни Сидеров се опита да провали съвещание на Консултативния съвет по национална сигурност при президента Росен Плевнелиев, като опита да предизвика президента с въпроси и персонални нападки, свързани с популяризирани компромати. Заседанието на КСНС бе свикано поради политическата рецесия след избора на Делян Пеевски за началник на ДАНС. В последна сметка съвещанието бе прекратено за малко, а водачът на " Атака " напусна.

2011 година

На 23 октомври се организират избори 2 в 1 - за президент и локална власт. Кампанията е белязана от митинги след конфликтите в Катуница, откакто в нощта на 22 септември микробус прегази 19-годишния Ангел Петров от селото, където живее и семейството на Кирил Рашков, прочут като Цар Киро. На 29 септември Сидеров, който е и претендент за президент, провали диспути по тематиката Катуница в Би Ти Ви, като влетя в студиото с упреци, че не е бил поканен , които прераснаха в език на омразата и даже въпроси какъв брой коства наемът на студиата.

Месеци по-рано Сидеров е в центъра на няколко абсурда, а парламентарният му живот протича на фона на свалената му поддръжка към кабинета " Борисов ", откакто ГЕРБ си обезпечи болшинство в Народно събрание, изтегляйки няколко депутати на " Атака ". На 17 май в Батак по време на тържествата за 135-годишнината от Априлската епопея водачът на " Атака " се качва на трибуната и отскубва кабелите за озвучаването. Стига се до конфликти сред членове на " Атака " и недоволни от наличието им локални хора. Версията на Атака е, че кметът на Батак опитал да попречи на митинга им. Последваха и демонстрации на последователи на " Атака " пред Би Ти Ви . Случаят от Батак прерасна в обвиняване за безчинство, по което Сидеров се призна за отговорен и подписа съглашение с прокуратурата.

На 20 май 2011 година, Сидеров предизвика спор пред джамията " Баня Баши " , прераснал в пердах с мюсюлмани. Заради случая се повдигна и въпросът за възбрана на партия " Атака ". Дни по-късно предаването " Неделя 150 " по БНР бе прекратено поради вербален конфликт и последвала физическа битка сред Сидеров и изключения от Движение за права и свободи народен представител Корман Исмаилов.

2010 година

На 3 февруари, в полет от София за Франкфурт на Майн, водачът на " Атака " провокира скандал - пийнал, подвига скандал и наскърбява на расистка основа екипажа на самолета на " Луфтханза ". По информация от немските управляващи той отказал да закопчае защитния си колан при излитането и приземяването, не желал да седне на мястото си, даже нахлул в бордовата кухня, където хвърлил храна и обиждал с расистки думи стюардесите. Впоследствие на франкфуртското летище нагрубява и немска полицайка, която внася недоволство против него. Впоследствие Сидеров се извини на екипажа.

2006 година

На 7 април водачът на " Атака " се оказва забъркан в случая на автомагистрала " Тракия " , когато автомобил на телевизия СКАТ със Сидеров и Павел Чернев взе участие в лек конфликт с Форд, след което го избутва настрана от пътя. Впоследствие двамата депутати се държат нападателно, Чернев чупи стъклото на колата и пробива три от гумите ѝ, а двамата със Сидеров безрезултатно пробват да измъкнат младежа, който е карал. Депутатите настояват, че колата им е ръководена от Павел Чернев, че Фордът ги е блъснал и след това се е опитал да ги избута от платното, а те решили, че това е атентат и напуснали мястото на случая. Впоследствие Павел Чернев сменя версията си пред полицията - споделя, че не той е карал колата, че през по-голямата част от пътя е спял и че Сидеров го е принудил да лъжесвидетелства. След случая имунитетите на двамата депутати бяха свалени. Сидеров бе съден и оневинен за подбудителство към лъжесвидетелстване, а за самия случай на автомагистрала " Тракия " условно бе наказан водачът му Любомир Бакърджиев.

Всичко, което би трябвало да знаете за: Местни избори 2019 (172)
Източник: dnevnik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР