Академик Пловдив завърши със загуба контролите си преди началото на

...

Баскетболния Академик изпусна румънци в контрола

Академик Пловдив приключи със загуба контролите си преди началото на новия сезон. На собствен терен в зала „ Сила “ отборът отстъпи на румънския Търгу Жиу със 79:85.
Двубоят бе доста оспорван, като мина през няколко смени на водачеството. Домакините поведоха с 24:18 след 10 минути игра, а на почивката задатъкът им от 6 точки се резервира.

След паузата преднината им за малко стана и двуцифрена, само че в края на третата четвърт Търгу Жиу понижи за 60:63. Гостите стигнаха и до нов поврат по-късно, а доста мощна крайна част им донесе успеха.

Българският тим вкара 13 тройки в мача против 8, само че отстъпваше под коша, където румънците хванаха 17 битки в нахлуване, а също така позволи и повече неточности.

Джейлън Минет бе най-резултатен за Академик с 12 точки. Кръстомир Михов има 11, с 10 е Николай Маринов.

Днес румънският отбор ще играе и с ЦСКА.