Академик Пловдив загуби като гост от израелския Апоел Холон със

...

Академик Пловдив не се отказа, но загуби финала в Балканската лига

Академик Пловдив загуби като посетител от израелския Апоел Холон със 75:91 (26:23, 20:17, 20:24, 9:27) на финала на Балканската баскетболна лига за мъже. Финалната четворка на конкуренцията се играе точно в израелския град Холон, а домакините се радваха и на мощна поддръжка от публиката.

Възпитаниците на Йордан Янков изиграха необикновен мач до 30 минута, само че изгубиха последната четвърт с 9:27, а с това и срещата.Въпреки това класирането е най-хубавото в историята на Академик.

Капитанът на пловдивчани Васил Бачев напусна играта в края на втората част, откакто беше ударен в главата. Той беше откаран в локална болница,за да бъде зашита раната му.

На почивката Академик водеше с 46:40, а в третата част разликата доближи 10 точки.

Преди финалните 10 минути българите имаха преднина от 66:64, само че в последната част домакините поведоха в резултата, след осем следващи точки, откакто играчите на Академик не вкараха панер в границите на 4 минути.

По-малко от две минути преди края Аполон имаше задатък от 10 точки - 83:73, след което до края нямаше проблеми да стигне до трофея.

Тайръс МакГий беше най-резултатен за спечелили с 20 точки, 4 битки и 4 асистенции. Айзея Майлс добави 18 точки и 8 битки. Майлс стана и МВП на Финалната четворка. За Академик Обрад Томич вкара 18 точки, Йере Вучица записа 16 точки, а Джахи Карсън направи "дабъл-дабъл " - 10 точки и 11 асистенции. По-рано през днешния ден в разногласието за третото място Берое (Стара Загора) загуби от Галил Гилбоа (Израел) с 67:84 (18:14, 16:32, 14:22, 19:16) и приключи на четвърто място.