Ахмат сложи край на серията си от три поредни загуби

...

Ахмат прекъсна серията от загуби

Ахмат постави завършек на серията си от три следващи загуби в РПЛ. Отборът от Грозни победи с 2:0 гостуващия и към този момент е в средата на класирането. Попаденията вкараха във 2-ата минута и от дузпа в 57-ата.

Урал остана в понижен състав още в края на първото полувреме, когато червен картон получи. Бившият отбор на Николай Димитров е на 11-а позиция с 10 точки - три по-малко от Ахмат.

Преотстъпеният от Мелкадзе откри резултата с глава след центриране от фаул на бразилеца. Домакините проължиха да са по-добрият тим и пропуски направиха и. също се размина с гола от комфортна позиция.

В 38-ата минута центрира, а Страндберг, който към този момент имаше жълт картон, спря топката с ръка. Реферът Павел Кукуян уточни бялата точка и изгони шведа, само че отрази удара на Илин.

Сразу след това матча: мгновения поединка «Ахмат» - «Урал»
— FC Akhmat Grozny (@akhmatgrozny) През второто полувреме домакините получиха още една дузпа, този път за нарушаване на. Бериша не сбърка и оформи крайното 2:0 с втория си гол през сезона.

В идващия кръг Ахмат ще гостува на, а на Урал следва домакинство на.

Премиер Лига 9 кръг, неделя 27 септември  Ахмат 2:0краен резулат  Урал