29 април 1945 г: Ева Браун става Фрау Хитлер ден преди смъртта
Адолф Хитлер и Ева Браун подписват брак на 29 април 1945 година в Берлинския Фюрербункер, единствено ден преди самоубийството си.
Браун е по-скоро персонална спътница на Хитлер, в сравнение с политическа фигура, като връзката им постоянно се преглежда като комплицирана и нееднозначна
Церемонията е къса и гражданска, извършена в наличието на очевидци, до момента в който Червената войска наближава.
Ева Браун става законна брачна половинка на Хитлер, подписвайки се с " Браун ", само че задрасква името и написа " Хитлер ".
Свидетели на церемонията са Йозеф Гьобелс и Мартин Борман.
Сватбата е жест на честност от страна на Браун в последните часове на нацисткия режим.
Хитлер дълго време отхвърля да се ожени, като връзката му с Ева Браун е държана в загадка от обществото през по-голямата част от времето.
След гражданската гала, младоженците и дребен брой присъстващи подвигат тост с шампанско в един от дребните зали за срещи в бункера.
Продължението е разказано като „ сватбена закуска “ , на която Хитлер и Ева Браун (която към този момент упорствала да я назовават „ Фрау Хитлер “) беседват с гостите.
Дългогодишната държанка на Адолф Хитлер остава в сянката на обществения му облик като " уединен лидер ".
Ева Браун е родена през 1912 година в Мюнхен. Тя е млада, витална жена, която обича спорта, фотографията и киното, контрастираща внезапно със сериозния облик на Хитлер.
Хитлер държи връзката им в загадка, с цел да поддържа имиджа си на човек, отдаден напълно на Германия. Браун рядко се появява обществено с него и постоянно е принудена да стои в сянка, прекарвайки по-голямата част от времето си в резиденцията Бергхоф.
Историците считат, че Ева Браун не е имала политическо въздействие над Хитлер. Тя постоянно прави неща, които той не утвърждава, като пушене и носене на грим.
Въпреки несигурността на връзката им, Браун остава лоялна на Хитлер до края.
В последните дни на Третия райх тя се причислява към него в бункера в Берлин, където на 29 април 1945 година се омъжват, а на идващия ден правят самоубийство..
На 30 април 1945 година, към 15:30 ч., Хитлер се прострелва, а Ева Браун гълта цианид.




