...

Ротердам: Този път без сериозни проблеми за Циципас

ABN Amro World Tennis Tournament, втори кръг
Стефанос Циципас – Иля Ивашка 6-4, 6-1

Поставеният под №1 Стефанос Циципас записа втора победа на шампионата от категория АТР 500 в Ротердам и стигна до четвъртфиналите. След доста сложния първи мач против Алехандро Давидович Фокина, този път гъркът надви в два сета над Иля Ивашка след 71 минути на корта.

В първия Ивашка бе относително равносилен на противника си и даже имаше своите шансове да стигне до триумфа в него. В откриващите си два сервис гейма представителят на Беларус отрази общо четири брейкбола, след което стабилизира играта си и при 4-4 даже имаше късмет да пробие за 5-4. Циципас се измъкна от единствената такава опция пред противника си, след което на собствен ред стигна до опция, която трансформира в сполучлив завършек на сета.

Силите на Ивашка наподобява се изчерпаха и вторият сет стартира с пет следващи гейма за Циципас, който малко по-късно осъществя третия си мачбол за 6-1.

В идващия кръг противник на гърка ще бъде Алекс де Минор, с който към този момент имат съществено съревнование. Мачът ще бъде девети посред им като досега австралиецът по този начин и няма победа.
Източник: tenniskafe.com