Шумен записа девета победа от началото на сезона, като се

...

След драма на Изток: Куп бивши играчи на Черно море не успяха да спрат Шумен в Добрич

Шумен записа девета победа от началото на сезона, като се наложи мъчно с 88:86 над Шабла в Добрич. Срещата мина през куп обрати през първото полувреме. Тимът на Саша Топчов поведе с 24:21 след 10 минути игра, само че на почивката преднината беше за противника му – 41:38. Баскетболистите на Янко Янков дръпнаха с двуцифрен задатък след паузата и макар че Шабла съумя да смъкна разликата единствено на точка, удържаха преднината си до края.

Игралият без промяна Кирил Кирилов беше над всички за триумфа на Шумен с дабъл-дабъл - 28 точки и 12 битки, Никола Николов вкара 20 точки, с 10 приключи Симеон Георгиев.

Станислав Цонков беше най-резултатен за Шабла с 21 точки, Хакан Сербезов се регистрира със 17, 16 вкара Калоян Георгиев, а с 12 точки и 11 битки приключи Симеон Савов.