Плевенският Спартак спечели с 1:0 в Дряново срещу местния Локомотив

...

Спартак се прибра с три точки и трима контузени от Дряново

Плевенският Спартак завоюва с 1:0 в Дряново против локалния Локомотив в мач от 21-ия кръг на Северозападната Трета лига. Валентино Макавеев осъществя единственото попадение в 28-ата минута, когато проби отляво и стреля неспасяемо по диагонала.

Гостите бяха по-дейни в офанзива през първото полувреме. Айкут Янъков пропиля първата голова опция. После и Андриян Димитров се размина с гола. Спартак взе трите точки, само че даде три жертви.

В 15-ата минута Янъков напусна с травма. Секунди преди почивката Макавеев бе фаулиран и не съумя да продължи играта. Излизането на двамата предопредели и държанието на отбора след почивката.

Плевенската селекция действаше по-предпазливо, подсигурявайки най-много тила си. Четвърт час преди края Борислав Иванов също излезе контузен. Мирослав Антонов пък пропусна да вкара втори гол във вратата на домакините. Те от своя страна заложиха най-много на експанзията и епизодично доближиха до голова обстановка.

Стартови сформира:

Локомотив Дряново – 12. Иван Петров, 14. Станислав Йорданов, 15. Илиян Илиев, 7. Йордан Иванов, 5. Иван Донец, 6. Делян Дончев, 8. Константин Йорданов (капитан), 13. Денчо Шипкалиев, 20. Мартин Ботев, 9. Момчил Савов, 11. Христо Цонев.
Треньор – Светлин Иванов

Спартак – 30. Валентин Галев, 4. Цветелин Иванов, 5. Иво Върбанов (капитан), 21. Валентино Макавеев, 3. Любомир Христакиев, 18. Иво Иванов, 17. Боримир Карамфилов, 10. Айкут Янъков, 14. Михаил Иванов, 7. Мирослав Антонов, 31. Андриян Димитров.
Треньор – Красимир Бислимов Северозападна Трета лига 21 кръг, неделя 14 март  Локомотив (Дряново) 0:1краен резулат  Спартак (Плевен)