5-кратният световен шампион Бразилия победи с 4:1 Република Корея в

...

Бразилия категорична с 4:1 Корея и е на 1/4-финал срещу Хърватия

5-кратният международен първенец Бразилия победи с 4:1 Република Корея в 1/8-финала на международното и в идната фаза среща Хърватия.

Първото полувреме бе стремително за южноамериканците, които попиляха противника и за 29 мин вкараха 4 пъти. След почивката те дръпнаха леко ръчната, а азиатците се добраха до почетен гол.

След центриране на Рафиня топката някка си стигна до изцяло свободния Винисиус, който откри резултата в 7-ата мин.

В 13-ата мин Неймар удвои задатъка от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушаване против Ричарлисон.

Неймар пропусна втория и третия мач в групата поради контузия в глезена. За бразилската мегазвезда голът е 76-и с фланелката на националния тим. Легендата Пеле е рекордьор със 77.

В 17-ата мин Хван нанесе застрашителен удар, само че Алисон избави.

В 29-ата мин Ричарлисон оформи класиката - 3:0. Той се пребори за топката, пожонглира с нея и я върна към Маркиньос. Той подаде на Тиаго Силва, който изведе Ричарлисон в чиста позиция и нападателят не сбърка, вкарвайки третото си попадение в Катар.

В 36-ата мин Винисиус асистира на Лукас Пакета, който от воле прониза противника за 4-и път.

Малко преди почивката първо Ричарлисон, а при добавката и Неймар пропуснаха да създадат резултата 5:0.

В началото на втората част корейската звезда Хюн Мин Сон можеше да вкара, само че Алисон отрази удара му.

Последва избавяне и Сун Гю Ким след рисков шут на Рафиня.

В 62-ата мин обстановката се повтори.

В 76-ата мин корейците върнаха един гол слуд прекрасен отдалечен удар на резервата Паик.

Бразилия - Република Корея 4:1 (4:0). Голмайстори: Винисиус (7), Неймар (13-дузпа), Ричарлисон (29), Пакета (36); Паик (76).
Източник: dnesplus.bg