26-годишно крило от Мексико дебютира за Марица в контролата с

...

Марица пробва мексиканец срещу Горна

26-годишно крило от Мексико дебютира за Марица в контролата с Локо Горна Оряховица, която кършиякалии изгубиха с 5:3 в Мъглиж. Дарио Тейес влезе през второто полувреме в състава на жълто-сините.

В стартовия състав на Локомотив (Горна Оряховица) бе и някогашният играч на Марица Димитър Юруков. В този на Марица за следващ път бяха включени огромен брой юноши, измежду които и Мирослав Георгиев, който е набор 2000. По здравословни аргументи присъединяване в другарската среща не взеха Горан Гръблев, Величко Величков, Георги Георгиев и Мирослав Радев.

Марица стартира вихрено мача и още в 11-та минута Айкут Янъков откри след доста добър удар по земя от границата на наказателното поле. Малко по-късно, в 18-та минута, жълто-сините удвоиха. Тодор Тимонов изведе доста добре Янъков, който стрела, само че вратаря на Локомотив мазета.

Намиращият се наоколо Лъчезар Ангелов се възползва от обстановката и вкара в опразнената врата за 0:2. В 30-та минута отборът от Горна Оряховица понижи на 2:1, след добре ориентиран удар от към 20 метра на Жак Пехливанов. При този резултат приключи първата част.

През втората част в състава на двата тима бяха направени голям брой смени, а в игра за възпитаниците на Борислав Караматев влязоха всички налични състезатели. Така пловдивчани играха през втората част в съвсем напълно друг състав. В 58-та минута тимът на Локомотив изравни, посредством Колев. В идната офанзива на отбора от Горна Оряховица беше отсъдена дузпа, която Илия Николов с опитност избави. В 63-та минута Локомотив излезе напред в резултата - 3:2, след нов гол на Колев. Състезател в червено-черно бе изведен зад отбраната на пловдивчани и с добре ориентиран удар по земя железничарите стигнаха до гол.

Между 65-та и 75-та минута двата отбора си означиха общо 3 гола. Първо Локомотив стигна до четвърти гол дело на Пенев, а малко по-късно Милен Танчев осъществя хубав гол с прекрасен, компактен удар с левия крайник от към 30 метра. В следствие резултатът стана 5:3 след центриране и противен рикошет, а създател на гола бе И.Колев. До края на мача резултатът се резервира неизменен.

Следващата контролна среща на Марица е в събота, 2 февруари, от 15 часа, против Борислав (Първомай). Двубоят ще се играе на градския стадион в Първомай.

Марица, първо полувреме: Илия Николов, Атанас Савов, Джунейт Узунов, Пламен Табаков, Йордан Пейчинов, Костадин Дяков, Христо Янчев, Даниел Спасов, Айкут Янъков, Лъчезар Ангелов, Тодор Тимонов.
Марица, второ полувреме: Илия Николов, Николай Димитров, Атанас Савов, Красимир Иванов, Стоян Пидев, Ерик Смилянов, Александър Праматаров, Милен Танчев, Мирослав Георгиев, Дарио Тейес, Тодор Тимонов.
Източник: marica.bg