2344 са родените след инвитро у нас бебета през 2017

...
2344 са родените след инвитро у нас бебета през 2017
Коментари Харесай

Здраве и стил на живот - избрано от печата

2344 са родените след инвитро у нас бебета през 2017 година, демонстрират данните от информация на Изпълнителната организация по трансплантации, споделя СЕГА . Според предходните налични данни - за 2015 година, тогава у нас са се родили 2499 деца след инвитро процедури, или със 155 повече. Данните въпреки всичко съответстват и с общата наклонност ражданията у нас да понижават. През 2017 година у нас са били регистрирани 36 центрове и клиники за репродуктивна медицина, до момента в който две години по-рано те са били 33. През 2017 година е по-малък и броят на ражданията след репродуктивни процедури спрямо 2015 година Те са 1910 против 2122 преди две години.
Виж повече

Зачестява късната диагностика на онкологичните болести у нас. Всеки втори пациент със недоброкачествен израстък се оказва в напреднал етап на заболяването. Това показа пред ТРУД хирургът от Александровска болница доц.д-р Свилен Маслянков. „ Най-честите злокачествени формирания, които лекуваме са на дебелото черво, стомаха, гърдата. Напоследък от ден на ден хора търсят здравна помощ едвам, когато метастазите са обхванали и други органи. Това са постоянно хора от дребни обитаеми места, които с години не са посещавали доктор. Впечатление прави обаче, че и доста младежи на към и даже под 30-35 години са с карциноми “, акцентира хирургът, който е родом от Велико Търново. Той добавя, че поради напредналата болест от време на време стартира лекуването с лекуването на разсейките и по-късно стига до огнището. „ Наличието на метастази значи, че заболяването е авансирала и към този момент е и в кръвообръщението на индивида “, споделя доц.д-р Маслянков. Медикът е прочут с това, че внедрява авангардни хирургични техники от Изтока, които е усвоил по време на специализация в Русия. Богата му процедура демонстрира, че разновидностите на раковите болести са толкоз разнообразни, изключително при рака на гърдата, че заболяването на процедура става самостоятелна.
Виж повече

Една трета от отделенията във Врачанската болница към този момент са закрити, споделя МОНИТОР . От общо седемнадесет към този момент са затворени пет, оповестиха от лечебното заведение в града. Това са отделението по кардиология, инвазивна кардиология, урология, съдова хирургия и неонатология. Няколко ковьоза на недоносени новородени ще бъдат инстализари в родилното поделение. Независимо, че въпросните отделения към този момент не съществуват, пациентите, които би трябвало да минават контролни годишни прегледи след интервенция или друга тежка терапия в избрани интервали не са известени в кое лечебно заведение отсега нататък ще им бъде проследявано здравословното положение и ще им бъдат правени проучвания. Независимо, че в уеб страницата на болничното заведение са оповестени освен стационарни, само че и мобилни телефони на отделенията в лечебното заведение, тези на закритите отделения бяха изключени или отвън обсег.
Виж повече

Инспектори от Държавната организация по метрология (ДАМТН) потеглят на хайка за „ забравени ” язовири, които все още действително са фантоми – хем съществуват из територията на страната, хем не попадат в никакви описи, оповестява МОНИТОР . От организацията са си сложили период до края на идващия месец да открият всички такива водоеми, които действително в множеството случаи са дребни и от дълго време не се употребяват. Въпреки това обаче може да съставляват евентуална опасност. По последни данни на Държавната организация за метрологичен и механически контрол (ДАМТН) водоемите в страната са 5700. Според зам.-председателя на ведомството ген. Кирил Войнов точната цифра ще стане известна на 30 април.
Виж повече

Неравенството сред най-богатите и най-бедните в България се задълбочава макар относително високия стопански напредък през последните години, повишението на заетостта и приходите и спада на безработицата до предкризисни равнища, написа СЕГА . Най-богатите 20% от популацията получават приблизително 8 пъти повече от най-бедните 20%. Данните са на Евростат към края на 2016 година Само година преди този момент разликата в приходите им е била 7 пъти, а през 2012 година - 6 пъти. Неравенството в приходите е единствено един от обществените индикатори, по които България е в " сериозно състояние ", излиза наяве от последния отчет на Брюксел в границите на така наречен Европейски учебен срок, който следи представянето на икономическите и фискалните политики на страните членки. От тази година обаче Еврокомисията се концентрира върху обществените политики и обществените права на жителите, които в доста страни изостават на фона на възобновяване на европейските стопански системи след рецесията. За задачата Европейска комисия към този момент ще следи 12 индикатора, свързани с равните благоприятни условия и достъп до пазара на труда, изискванията на труд и общественото подкрепяне и така нататък
Виж повече

Четири години след началото на новия програмен интервал и три години преди края му България продължава съществено да изостава в усвояването на европейските структурни и капиталови фондове, оповестява СЕГА . Към края на 2017 година страната ни е съумяла да употребява единствено 1.587 милиарда евро, или 16% от средствата, които са й отредени от бюджета на Европейски Съюз, показва разбор на финансовото министерство. Важни стратегии като " Околна среда ", " Наука и обучение " и " Развитие на селските региони " са надалеч под междинния %, а " Морско дело " и " Добро ръководство " са с нежеланите 0.2% и 6.2%. През втория за страната програмен интервал (2014 - 2020 г.) България получи достъп до 9.9 милиарда евро, предопределени за финансиране на 10 стратегии. В съпоставяне с предходния интервал (2007 - 2013 г.) този запас е с 5.2% по-голям, а дружно с националното съфинансиране общият бюджет по еврофондовете става 11.7 милиарда евро.
Виж повече
Източник: bnr.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР