21 души са хванати зад волана след употреба на алкохол

...
21 души са хванати зад волана след употреба на алкохол
Коментари Харесай

21 пияни и 8 дрогирани шофьори хвана полицията за ден

21 души са хванати зад кормилото след приложимост на алкохол до 16 ч. през днешния ден в границите на профилираната полицейска интервенция за съблюдаване на Закона за придвижване по пътищата ​с акцент в акцията е недопускане на ръководство от водачи, използвали алкохол, наркотични субстанции върху пияните, дрогираните и неправоспособните водачи. 10 от пробите са посочили от 0,5 до 1,2 промила алкохол, а другите 11 - над 1,2 на 1000. Двама са отказали тестване. П од влияние на наркотични субстанции са засечени да карат 8 водачи , а двама са отказали да бъдат тествани, оповестиха от Министерство на вътрешните работи.

За последното денонощие са тествани 7 675 моторни транспортни средства и 9 767 водачи и пасажери. Съставени са 1 895 фиша и 436 акта за открити административни нарушавания.

По метода " линеен надзор " са тествани 1807 МПС и 2 113 водачи и пасажери. За установени нарушавания са формирани 526 фиша и 70 акта. Установени са двама водачи да карат след приложимост на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а един - под влияние на опиати.
 Хванаха 23 пияни и 10 дрогирани водачи за ден
Хванаха 23 пияни и 10 дрогирани водачи за ден

Проверени са общо 8234 автомобила
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР