16 септември 2022 г. 21:30 ч. Делегацията на Роскосмос няма

...
16 септември 2022 г. 21:30 ч. Делегацията на Роскосмос няма
Коментари Харесай

Поради отказ за виза: Русия няма да участва на Международния астронавтически конгрес

16 септември 2022 година 21:30 ч.

Делегацията на Роскосмос няма да може да взе участие в Международния астронавтически конгрес, който ще се организира в Париж, заради отвод за издаване на визи.

Новината бе обявена от ТАСС.

Конгресът ще се организира в интервала сред 18-ти и 22-ри септември.

“В научно-фантастичния разказ на Анди Уеър “Марсианецът ” няма съветска космонавтика ”, написа известният съветски публицист и галактически специалист Виталий Егоров. “Има американска, европейска и китайска. А съветска няма. Гагарин е упоменат единствено един път. Когато книгата и филмът бяха издадени, нямаше по какъв начин този факт да не бъде видян и неодобрен в Русия. Тогава думичката “кенсълинг ” не беше измислена, следователно Уеър щеше да бъде упрекнат тъкмо в това. Тогава аз обясних ситуацията с художественото допускане, че в случай че в романа руснаците ги имаше, в този случай нямаше по какъв начин да бъде обяснена драмата с неналичието на ракети. Просто щяха да закупят нашите ракети “Протон ” и да изпратят няколко тона консерви до идната експедиция.

Сега обаче Уеър ще се окаже оракул. Големите интернационалните събития в галактическата сфера ще се случват без Русия. По същия метод и на Олимпиадата няма да вземат участие ”.

Източник: cosmos.1.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР