10-кратният шампион на България – Лудогорец, преклони глава пред шведския

...

В Швеция: Лудогорец се преклони пред Малмьо

10-кратният първенец на България – Лудогорец, преклони глава пред шведския отличник Малмьо с 0:2 Това бе първи мач сред двата тима в плейофа за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Велко Бирманчевич откри резултата в 26-ата минута за Малмьо след отлична режисура при статично състояние. Инге Берге удвои в 61-ата минута актива на шведския отбор против родния първенец. По този метод „ небесносините ” взеха добра преднина преди идния реванш, а в срещата капитанът на домакините Кристиянсен нацели гредата на Кахлина. Стражът на „ орлите ” се отличи с няколко доста положителни изяви в северна Европа, само че в последна сметка атакуващите футболисти на Лудогорец не съумяха да отговорят на експанзията, препоръчана от водените от Йон-Дал Томасон. Скандинавският отбор показва страхотна игрова резистентност и в хода на 90-те минути на „ Еледа ” демонстрираха по-добрите неща и разумно наказаха неуверените дейности на „ орлите ” в отбрана. " Орлите " бъркаха извънредно постоянно в ранния стадий при построяването на офанзивата си, като в това спомагаше и извънредно високата преса, прилагана от шведите, само че сигурно Валдас Дамбраускас ще би трябвало да поправя доста неща за ответния мач сред двата отбора. Реваншът сред двата тима е идната седмица – 24-и август, на „ Хювефарма Арена ” в Разград.
Източник: dnesplus.bg