1:1 завършиха втория отбор на Спартак (Варна) и Черноморец (Балчик).

...

Екшън в Балчик! Два гола, три червени картона и над десет голови пропуски

1:1 приключиха втория тим на Спартак (Варна) и Черноморец (Балчик). Двубоят е от 19-ия кръг на Североизточната Трета лига и се игра на Градския стадион в Балчик по взаимна договореност, вместо в морската столица, както е по стратегия.
 Дубълът на Спартак (Варна) и Черноморец (Балчик) трансформираха датата и мястото на борбата си Дубълът на Спартак (Варна) и Черноморец (Балчик) трансформираха датата и мястото на борбата си
Стана зрелищна борба за всяка педя терен. Освен двата гола, имаше три червени картона и над 10 голови пропуски. В 13-ата минута дребните „ соколи “ организираха бърза контраофанзива, топката отиде у Калоян Янчев и той я насочи в мрежата на Иван Иванов – 1:0. Последният имаше шанс в 18-ата минута, когато Севастиан Георгиев излезе зад отбраната на Черноморец, само че стреля около гредата. Футболистите от Балчик натиснаха и изтърваха куп положения. Три пропуща в мача се отличи Джорджио Димитров, а два направи Иван Цачев, съотборниците им също пропиляха преференциални положения. В 40-ата минута Нелко Дуков фаулира Ангел Ангелов. Потърпевшият стана и го удари. Реферът му подвигна червен картон, жълт даде на направилия фаула, а след това възобнови играта. Секунди по-късно обаче страничния рефер алармира на основния. След късата консултация сред двамата, старшият рефер в профил с червен картон и Дуков. Битката и головите пропуски, най-много пред варненската врата продължиха и след почивката. В 80-ата минута Джорджио Димитров организира рейд по фланга и подаде на Цачев, който изравни – 1:1. Почти незабавно Севастиан Георгиев повтори осъществяването си от първото полувреме и резултата остана неизменен. В 85-ата минута Стефан Стоянов извърши фаул и арбитърът му подвигна втори жълт и червен картон. В оставащите 5 минути и още 3 продължение, спартаковци удържаха точката с девет футболисти.
 Димитър Трендафилов: Черноморец (Балчик) е в топ 3 Димитър Трендафилов: Черноморец (Балчик) е в топ 3
Стартови сформира:

Спартак II – 99. Иван Атанасов (капитан), 14. Николай Василев, 32. Калоян Кунчев, 5. Павел Стоев, 21. Стефан Стоянов, 29. Нелко Дуков, 31. Симеон Иванов, 97. Балю Балев, 7. Калоян Янчев, 23. Александър Янчев, 11. Севастиан Георгиев.

Треньор – Димитър Трендафилов
 Черноморец (Балчик) не признава друго с изключение на победа Черноморец (Балчик) не признава друго с изключение на победа
Черноморец – 1. Иван Иванов (капитан), 3. Даниел Георгиев, 4. Kристиян Бешев, 20. Светослав Николов, 6. Вилиян Денчев, 2. Йордан Радев, 7. Никола Владев, 11. Радослав Златев, 21. Иван Цачев, 19. Ангел Ангелов, 18. Джорджио Димитров.