Мъжкият ни национален отбор по волейбол започва с победа в

...

"Лъвовете" с драматична победа над Австралия, Цветан Соколов се завърна

Мъжкият ни народен тим по волейбол стартира с победа в мачовете от Лигата на нациите във Варна. Момчетата на Силвано Пранди стигнаха до изстрадан триумф с 3:2 над Австралия в зала " Конгресна ".

Гостите имаха гейм задатък на два пъти, само че " лъвовете " демонстрираха повече централизация в четвъртия гейм и по-късно в тайбрека.

За " трикольорите " успеха е трета в конкуренцията и втора поредна. Тимът ни заема десетата позиция във краткотрайното класиране със 7 точки. Австралия - директен съперник на националите ни за оставане в Лигата на нациите, е 14-то място с 6 точки.

Утре България посреща Япония във втория си мач във Варна.

България: Георги Сеганов, Николай Учиков, Николай Пенчев, Розалин Пенчев, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов - Петър Каракашев-либеро

Австралия: Аршдийп Досандж, Линкълн Уилямс, Люк Смит, Самюъл Уолкър, Ниемая Моут, Трент ОДиа - Люк Пери-либеро
Източник: btvnovinite.bg