Зайън Уилямсън отбеляза 34 точки и взе седем борби за

...

Шампионът Денвър се справи със Сан Антонио, важен успех за Ню Орлиънс в НБА

Зайън Уилямсън означи 34 точки и взе седем битки за домакинската победа на Ню Орлиънс Пеликанс със 112:104 над Лос Анджелис Клипърс.

" Пеликаните " използваха по най-хубавия метод отсъствието на двама от главните играчи в селекцията на Клипърс - Джеймс Хардън и Ръсел Уестбрук, с цел да запишат победа, която да ги приближи единствено на две закъснение от противника в битката за четвъртата позиция в Западната конференция.

Трей Мърфи добави още 14 точки за Ню Орлиънс, а с 13 остана Брендън Инграм, който бе надалеч от нормалните си стандарти.

За Клипърс с 26 точки се отличи Пол Джордж, а 23 добави Кауай Ленард.

Шампионът Денвър Нъгетс реализира победа със 117:106 при визитата си на Сан Антонио Спърс.

Никола Йокич завоюва конфликта под кошовете с определения под номер 1 в драфта Виктор Уембаняма, като приключи с 31 точки за 31 минути в игра. Още 15 точки и 10 битки добави Джамал Мъри за триумфа, който върна Денвър на първото място в Западната конференция с 47 победи и 20 загуби.

За Сан Антонио 19 точки осъществя Джеръми Сохан, а по 17 прибавиха Уембаняма и Девин Васел.

Орландо Меджик направи нова значима крачка към класиране за плейофите в Източната конференция след 113:103 при визитата си на Торонто Раптърс.

До почивката мачът бе изцяло равносилен, само че в третата четвърт " магьосниците " отвориха разлика от над 10 точки.

Най-резултатен за Орландо бе германецът Франц Вагнер с 19 точки, а със 17 приключи Паоло Банкеро.

За Торонто рекордните си за сезона 31 точки означи Гари Трент-младши.