Завърналият се в Бундеслигата Вердер (Бремен) преодоля първия кръг и

...

Вердер, Унион и Дармщат продължават напред за Купата на Германия

Завърналият се в Бундеслигата Вердер (Бремен) преодоля първия кръг и на шампионата за Купата на Германия, отстранявайки Енерки (Котбус) с 2:1 като посетител. Головете вкараха Романо Швид и Мичел Вайзер във всяко полувреме. Българският полузащитник на гостите Илия Груев-младши остана на пейката.

Шмид откри резултата две минути преди края на първото полувреме след акуратен пас на Никлас Фулкруг, а в 73-ата Вайзер добави нов гол, за който обаче му оказа помощ и рикошет в крайник на бранител. Но домакините, които играят в четвърта лига, сътвориха нерви на елитния отбор с точния изстрел на Тим Хайке 7 минути по-късно. В последните минути играчите от Източна Германия сътвориха напън, само че нищо съществено не се случи.

Друг тим от Източна Германия и също играеш в четвърта лига - ФК Кемниц, направи сложен живота на различен първокласен тим Унион (Берлин) и се съобщи чак след продълженията, които приключиха 1:2. Тобиас Мюлер откри за домакините в 62-ата минута c глава, само че единствено след две дебютантът Джордан Зиебачой изравни. Крайното 1:2 оформи Кевин Беренс 6 минути преди края на 120-те минути.

В третата среща от ранната стратегия през днешния ден Дармщат от втора лига отнесе с 3:0 Инголщат като посетител. Срещата беше решена през първото полувреме, откакто Филип Тийц откри в 15-ата минута, а Тобиас Кемпе от дузпа в 42-ата повиши. Крайното 3:0 оформи Маркус Варминт шест минути преди края на дуела.