Защо България и Полша имат различно отношение към Русия? В интервюто

...
Защо България и Полша имат различно отношение към Русия?
В интервюто
Коментари Харесай

Иван Кръстев: Светът се изменя и Западът не е от печелившите

Защо България и Полша имат друго отношение към Русия?

В изявлението Кръстев приказва и за други разлики - тези за оценката към дейностите на Путин и нападателната война, която Русия води против Украйна. " Поляците, балтийците и даже финландците се опасяват от завръщането не толкоз на Съветския съюз, колкото на Руската империя. Някога те са били част от нея, както и Украйна - тъй че могат да се разпознават добре с Украйна ", счита той. " В Унгария и България нещата са разнообразни до известна степен. За тях Хабсбургите и най-много Османската империя са имперската мощ. В исторически проект Русия се преглежда по-скоро като освободителка. "

Иван Кръстев показва, че до преди експлоадирането на войната Европа е била на мнение, че икономическата и меката политическа мощ са доста по-важни от военната. Това води и до сегашните проблеми във военното произвеждане. Докато в това време единствено за шест месеца Русия съумя да се преориентира към военна стопанска система. Другото изненадващо изобретение е, че национализмът е жив и в тази ситуация с Украйна може да стимулира хората да жертват живота си за свободата. " Войната трансформира Европа повече, в сравнение с си мислят самите европейци ", заключва той.

Политологът не се наема да предвижда по какъв начин ще приключат изборите в Съединени американски щати през ноември, само че споделя, че те ще имат голямо въздействие върху Европа. " Балансът на силите в света се трансформира. И ние, Западът - Съединени американски щати и Европа - не сме на печелившата страна ", обобщава Кръстев пред " Аугсбургер Алгемайне ".

 

Материалът е оповестен в
Източник: dir.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР