Защитаващият титлата си тим на Сърбия отпадна от отборния турнир

...

Германия детронира Сърбия на ATP Cup, Испания също е на полуфинал

Защитаващият купата си отбор на Сърбия отпадна от отборния шампионат по тенис АТP Cup след загуба с 1:2 от Германия в мач от група " А " в Мелбърн.

Ян-Ленард Шруф даде задатък на германците след триумф над Душан Лайович с 3:6, 6:3, 6:4, само че във втория сингъл номер 1 в света Новак Джокович завоюва против Александър Зверев с 6:7(3), 6:2, 7:5 за 2:36 часа и резервира възможностите на “плавите”.

В решителния трети сет Джокович поведе с пробив с 5:4, само че в идващия гейм пропусна мачбол и загуби подаването си. Все отново в 12-ия гейм сърбинът стигна до нов пробив и затвори дуела с втория си мачбол.

Германците стигнаха до триумфа, откакто на двойки Шруф и Зверев завоюваха против Джокович и Никола Чачич със 7:6(4), 5:7, 10:7 за 1:50 часа.
That magical SFs moment for
— ATPCup (@ATPCup)
Така Джокович прекъсна серията си от 11 следващи победи в ATP Cup, а това беше последната му среща преди началото на Откритото състезание на Австралия.

На полуфиналите Германия ще играе против Русия.

За полуфиналите с изключение на Германия се класира и Испания.

Пабло Кареньо Буста завоюва единствената победа в дуела против Гърция, откакто надигра Михаил Перволаракис с 6:3, 6:4.

Този триумф донесе задоволително точки на испанците, с цел да завоюват първото място в група " В ".

No problem for |
— ATPCup (@ATPCup) Испания още веднъж беше без най-голямата си звезда Рафаел Надал, който е с болки в гърба.

" Знаех, че се нуждаем от тази точка. С тази победа се класирахме за полуфиналите, тъй че беше доста значима за нас ", сподели Кареньо Буста след мача.

Гърция завоюва с 2:1, откакто във втория сингъл Стефанос Циципас победи Роберто Баутиста Агут със 7:5, 7:5, а на двойки дружно с Перволакис поведоха с 1:0 в първия сет против Кареньо-Буста и Марсел Гранойерс, след което испанците се отхвърлиха.

— ATPCup (@ATPCup) На полуфиналите Испания ще играе против Италия.