Защитаващият титлата си Пари Сен Жермен се класира за 1/16-финала

...

ПСЖ не хвърли много усилия за Купата на Франция

Защитаващият купата си Пари Сен Жермен се класира за 1/16-финала в шампионата за Купата на Франция. Възпитаниците на Мануел Пелегрини не хвърлиха прекалено много старания и завоюваха с минималното 1:0 с гол на Мойс Кийн в 49-ата минута в гостуването си на Каен от 1/32-финала. Това обаче бе изцяло задоволително за парижани да си обезпечат място в идната фаза.

Всъщност мачът бе много равносилен. ПСЖ повече време задържаше топката, само че Каен също стоеше добре и сътвори някои хубави положения.

Гостите обаче демонстрираха, че са по-класният тим и постановиха волята си. В 49-ата минута Неймар центрира в наказателното поле и Мойс Кийн бе заел добра позиция, с цел да засече топката във вратата за 0:1.

Така ПСЖ продължава отбраната на трофея си от предишния сезон. Каен пък отпада с високо вдигната глава.