Дублиращият отбор на ЦСКА завърши наравно 3:3 срещу Миньор (Перник)

...

Голово шоу на Миньор Пк - ЦСКА 2, 41-годишен заби хеттрик

Дублиращият тим на ЦСКА приключи наедно 3:3 против Миньор (Перник) в среща, играна на клубната база в Панчарево. Двубоят беше от 33-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Точни за " алените " бяха Теодор Апостолов в 45-ата минута, Георги Чорбаджийски в 48-ата и Георги Димитров в 81-ата.

41-годишният голмайстор Деян Христов вкара и трите попадения за Миньор, който води в класирането с 85 точки. ЦСКА II е втори със 71 т.

Двубоят предложи на феновете хубав и комбинативен футбол, здрава борба и голям брой положения пред двете порти, означиха " алените " в формалния си уебсайт.

Първото полувреме гостите от Перник съумяха да отбележат два гола посредством Деян Христов (13' и 25'). " Армейците " се активизираха и откриха по-трайно притежание на топката, а офанзивите през фланговете създаваха проблеми на Миньор. Усилията на " алените " се увенчаха с триумф в последната минута на първата част, когато прецизен бе Теодор Апостолов, след добре развита контраофанзива. Головото подаване пристигна от Илиан Антонов, който с обмислен пас подаде на Апостолов в наказателното поле, а полузащитникът елегантно трансферира вратаря на гостите Даниел Леонтиев за 1:2.

Така двата тима се отдръпнаха на почивката при най-малък задатък за гостите.

Втората част стартира стремително за възпитанците на Стоян Ангелов. Само три минути след подновяването на играта ЦСКА изравни. Илиан Антонов напредна и проби отдясно в типично собствен жанр и с остро центриране подаде на Георги Чорбаджийски, който означи за 2:2.

Пет минути по-късно гостите още веднъж поведоха, като Деян Христов се разписа от дузпа за 2:3.

Борбеният дух на младите " армейци " им разреши да изравнят за 3:3. Георги Димитров се разписа в 81-ата минута, възползвайки се от подаване на Васил Каймаканов.

До края ЦСКА II беше близо и до цялостен поврат, само че малко не доближи на " алените " да вземат трите точки против водача в класирането.

В идващия си мач ЦСКА II гостува на Септември (Симитли), на 11 май (събота) от 18:00 часа. Срещата ще се играе на стадион " Арена Симитли ".

Съставът на ЦСКА: 12. Ивайло Неделчев (в), 2. Наско Цеков, 3. Лъчезар Иванов, 4. Браян Стефков, 5. Теодор Апостолов, 6. Петко Панайотов, 7. Алесандро Николов, 8. Юлиан Илиев, 9. Александър Кожухаров, 10. Георги Чорбаджийски и 23. Илиан Антонов
Резерви: 1. Георги Гергинов (в), 13. Светослав Евтов, 14. Димитър Христов, 15. Васил Каймаканов, 16. Мартин Сотиров, 17. Кирил Георгиев, 18. Венцислав Иванов, 19. Илиан Йорданов, 20. Георги Димитров