Защитаващият титлата си отбор на Монтана 2003 победи гостуващия Берое

...

Монтана 2003 взе първата среща от финалите

Защитаващият купата си тим на Монтана 2003 победи гостуващия Берое (Стара Загора) със 76:71 в първия мач от финалната серия на женското баскетболно състезание на България. Играе се до три триумфа от пет дуела, а втората среща е на следващия ден още веднъж в Монтана.

Домакините стигнаха до успеха след мощна игра през второто полувреме, а гостенките несъмнено може да съжаляват, защото на почивката водеха с 15 точки - 42:27. Баскетболистките на Монтана 2003 имаха задатък от 17:15, само че съперничките им направиха серия от 9:0 и завоюваха първата част с 24:17. Старозагорки водеха и през втората част, а на почивката имаха задатък от 15 точки. Домакините изиграха мощно второ полувреме и направиха поврат, макар че последните минути бяха много трагични. 1:33 минути преди края тимът на Берое водеше със 71:69 след панер и един углавен удар на Милена Томова, само че до края не съумя да вкара нов панер. Шампионките направиха 72:71 след тройка на Цветомира Шаренкапова 66 секунди преди сирената. След това Шаренкапова вкара четири наказателни удара за крайното 76:71.

За победителките Шаренкапова приключи с 20 точки, 7 битки и 8 асистенции. 20 точки и 11 битки добави и капитанът Димана Георгиева, а Виктория Стойчева се отличи с 15 точки и 8 битки.

За Берое 16 точки наниза Карина Константинова, 15 добави Милена Томова, с 12 се регистрира Гергана Иванова, а с 11 - Виолина Кочева.