Защитаващият титлата си Австралия загуби от Йордания с 0:1 в

...

Австралия загуби от Йордания на старта

Защитаващият купата си Австралия загуби от Йордания с 0:1 в среща от първия кръг в група "Б " на Купата на Азия. Единственото попадение на стадиона в "Ал Аин " осъществя с глава бранителят Анас Бани Ясеен в 26-ата минута.

Австралийците имаха предимство през второто полувреме след слабото си предстовяне до почивкана, само че Том Рогич пропусна два добрли шанса, а в 79-ата минута Оър Мабил удари гредата.

В другата среща от групата по-късно през днешния ден Палестина ще играе против Сирия. Континенталният шампионат беше открит нощес в мача сред ОАЕ и Бахрейн, приключил 1:1. Домакините се избавиха от загуба на старта след попадение от дузпа на Ахмед Халил две минути преди края. В група "А " за още отборите на Тайланд и Индия.