За първи път изкуството и бирата се срещат в една

...
За първи път изкуството и бирата се срещат в една
Коментари Харесай

Доброто е добро, когато е от тук. 100% български малц и нова лимитирана серия за Загорка специално

За първи път изкуството и бирата се срещат в една хармонична симбиоза. „ Доброто тук “ се преражда в нова лимитирана серия на Загорка Специално, основана за ценителите на натуралните български артикули и на родното изкуство.

Загорка Специално съдържа 100% български ечемичен малц, като избира да показа три района от полетата до Стара Загора, Чирпан и Севлиево. Трима илюстратори създават изобретателните визии на бутилки и кенове бира. Символиката на посланието „ Доброто е положително, когато е от тук “ преплита креативната визия на българските актьори и стадиите в развъждането на българския малц, придаващ неповторимия усет на Загорка Специално – сеитба, развъждане и беритба. В духа на посланието на лимитираната серия, оживява в кен и бутилка, част от специфична активация, която започва в определени заведения.

Художниците на неповторимите опаковки от съдружие Компот – Аспарух Петров, Мила Лозанова и Розалина Буркова – описват в цветове своя отговор на въпроса какво значи „ Доброто тук “ за всеки един от тях. Аспарух свързва посланието с родното и с професионалното си развиване у нас. В своята визия „ Посяваме Доброто тук “ той наблюдава процеса на сеитба. Авторката на илюстрацията „ Отглеждаме Доброто тук “, Мила, е възпитаничка на Художествената академия, повлияна от творчеството на Иван Милев, основоположника на българския сецесион. „ Доброто тук “ тя открива в скромните и надарени хора. Розалина се надява да приложи знанията си, насъбрани на открито, вкъщи, с цел да подкрепи обогатяването и модернизирането на илюстраторското и графично изкуство в България.

Повече за свойствата и технологията на ечемичния малц, описа технологът на „ Загорка “ АД, Валентин Кръстев. Според думите на специалиста, процесът на малцуване на посочените съставки е извънредно значим, тъй като при него се задействат ензимите на ечемика или пшеницата. Малцът, хмелът и бавният развой на ферментация стоят в основата на същински положителната бира.

„ Доброто тук е да произвеждаме с обич качествена бира за българите “, споделя още Валентин.

Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР