Ювентус за трети пореден сезон отпадна още на осминафиналите в

...

Виляреал унизи и изхвърли Ювентус от Шампионска лига, Челси обърна Лил

Ювентус за трети следващ сезон отпадна още на осминафиналите в Шампионска лига. За разлика от първите два обаче отборът загуби в Торино с 0:3 от испанския Виляреал и завърши присъединяване си в шампионата след общ резултат 1:4.

След нулево първо полувреме и греда на Влахович за Ювентус през втората част чистите положения фрапантно понижиха.

До 75-а минута, когато Даниел Ругани фаулира в наказателното поле Франсес Коклен и съдията след консултация с ВАР отсъди дузпа, която Морено осъществя.

В 85-та минута след осъществяване на корнер Пау Торес засече с глава и вкара за 2:0.

Третия гол вкара Данжума от дузпа в добавеното време. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Де Лихт.

Така носителят на Лига Европа Виляреал продължава към четвъртфиналите, а Ювентус за трети следващ сезон отпадна още в първия кръг на квалификациите. Така на четвъртфиналите не остана нито един италиански тим.

Челси обърна Лил с 2:1 и с общ резултат 4:1 носителят на трофея продължава отбраната на Шампионската лига.

В 38-та минута Бурак Йълмъз от дузпа откри резултата за Лил.

Челси съумя да изравни в последните секунди на първата част, когато Жоржиньо изведе отлично в наказателното поле Пулишич и той с прекрасен удар вкара за 1:1.

В 71-та минута Аспиликуета донесе триумфа на англичаните.

Така Челси и Виляреал се причислиха към Байерн Мюнхен, Манчестър Сити, Ливърпул, Бенфика, Атлетико Мадрид и Реал Мадрид на четвъртфиналите в шампионата.