Юношеският национален отбор на България до 18 г. отстъпи с

...

Футболните национали до 18 г. загубиха втората контрола с Австрия

Юношеският народен тим на България до 18 година отстъпи с 0:1 пред Австрия в другарски мач, игран в Национална футболна база “Бояна ”.

Това бе втора контролна среща сред двата състава в границите на три дни, само че в първия случай поройният дъжд, излял се над София, приключи дуела на полувремето при в интерес на “лъвчетата ”.

Победата във втория конфликт бе за гостите от алпийската страна, които съумяха да открият резултата още в 13-ата минута. Тогава Трумер бе изведен зад тила на българската защита и останал очи в очи с Алекс Божев, прати топката в мрежата.

До края на срещата селекцията на Ангел Стойков имаше няколко положителни благоприятни условия да възвърне равенството – в това число и в първата минута на добавеното време, когато “лъвчетата ” пропуснаха да се разпишат след съществено безредие в наказателното поле на Австрия.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов (78 – 2. Николай Николов), 3. Росен Божинов (6. Теодор Минчев), 5. Росен Маринов (83 – 21. Илиан Костов), 4. Михаил Цонев, 11. Борислав Маринов (46 – 14. Константин Димитров), 8. Антоан Стоянов (78 – 15. Марио Георгиев), 10. Асен Митков (к) (83 – 19. Петър Атанасов), 16. Валентин Йотов (46 – 18. Кристиян Балов), 17. Илиан Антонов (46 – 22. Стефан Трайков), 9. Константин Павлов (78 – 13. Кубрат Йонашчъ)

Селекционер: Ангел Стойков